Nezdráhá se ani praštit člověka

Motivujte své děti.
Reagovat
Uživatelský avatar
admin
Administrátor fóra
Příspěvky: 40
Registrován: ned 08. bře 2020 12:56

Dotaz z blogu:

Dobrý den,
mám 3letého syna, který se v poslední době hodně vzteká a ve vzteku je agresivní :oops: . Když není po jeho, začne dupat, házet věcmi, bouchat pěstičkami a nezdráhá se ani praštit člověka (mě, svého otce, babičku). Vždy, když to udělá, ho buď pošleme na hanbu, nebo s ním nemluvíme, případně mu ukážeme, jak bolí, když někoho bouchne. Je to přirozené vývojové stadium? Jak s ním správně jednat v takové situaci :?:
Od září má nastoupit do školky, tak se obáváme, aby nebyl takto agresivní třeba k dětem, když mu nebudou chtít půjčit hračku. Děkuji.
Poradna - psycholog

Milá maminko, Váš chlapeček je v typickém vzdorovitém věku a prosazuje své „Já“. Jistě, když uhodí člena rodiny, tak musíte použít kázeňský trest, ale nedoporučuji s ním nekomunikovat. Pro dítě jeho věku je tento druh trestu ještě nepochopitelný, a tudíž velmi stresující. Zákaz jeho oblíbené činnosti vidím jako výchovné řešení. Co se týká nového kolektivu ve školce, jistě se tam bude prosazovat, ale kolektiv dětí a jejich chování prospěje k jeho socializaci a zařazení do kolektivu. Důležitý je také správný pedagogický přístup paní učitelky ve školce. Batolecí věk vzdoru bude pomalu ustupovat předškolnímu věku a Váš chlapeček se začne chovat jako předškoláček, tj. přijdou první kamarádské vztahy, nové zájmy a koníčky, vzor v chování jiných dětí, pochvala paní učitelky jako motivující faktor. Přeji Vám pevné nervy ve výchově Vašeho chlapečka.

A co byste poradili Vy?
Jindřiška

Už jsem babičkou, proto už bych se snažila ditěti domlouvat, ale dříve malé plácnutí pomohlo též. Jindřiška
Reagovat