Mám být přísná, nebo si s ním spíš promluvit?

Motivujte své děti.
Reagovat
Uživatelský avatar
admin
Administrátor fóra
Příspěvky: 40
Registrován: ned 08. bře 2020 12:56

Dotaz z blogu:

Dobrý den, mám tři děti ve věku sedm, šest a tři roky. Nejstarší je dcera, oba mladší jsou kluci. A právě se starším šestiletým synem mám poslední dobou velké trable. Odmítá poslouchat, staví si hlavu, neuznává autority, dokonce ani ve skautu, ani ve školce. Pořád se uráží a někdy brečí kvůli pitomostem.
Je to jen nějaká fáze období vzdoru? A jak ji překonat? Nebo se tak chová proto, že žárlí na ostatní sourozence? Jak mám k němu přistupovat? Mám být přísná, nebo si s ním spíš promluvit? Nechci mu nějak psychicky ublížit, ale někdy mě jeho reakce přivádí k šílenství. Zvlášť, když se u toho musím věnovat i dalším dětem.
Poradna - psycholog

Milá maminko, je to pouze důkaz, že dítě se rodí jako individualita. Je prostě svůj. Jistě komunikovat a pohovořit si s ním je v pořádku, ale bojím se, že jeho mentalita je zatím mentalitou šestiletého chlapečka. Žárlivost a prosazování se mezi sourozenci můžou být příčinou, ale spíše je nutné si přiznat, že je jiný, svůj. Takže, moje rada je, korigovat jeho chování výchovní metodou – pochvala a kázeňský trest. A další rada je navštívit pedagogicko-psychologickou poradnu, kde dostanete konkrétní, odbornou pomoc. Držím Vám palce.

A co byste poradili Vy?
Ivča

Náš Tonda, bohužel, z toho doteď moc "nevyrostl"🙁 Chodí do 2. třídy, ve vyučování ještě někdy vyrušuje. Pomohly odměny😁👍
Lucka

Ja mám špatnou zkušenost, když ve chvíli, kdy můj pětiletý syn se vzteká, třeba na procházce, na něj křičím🤨😫Ale když se zastavím a a obejmu ho, tak se po chvilce uklidní a je zase miliónový🥰
Reagovat