Centrum důvěry a bezpečnosti

NoveChuvy_Security.JPG
NoveChuvy_Security.JPG (70.6 KiB) Zobrazeno 18 x
Ochrana sebe sama je stejně důležitá jako ochrana dětí

Po zaregistrování jako chůva očekáváte propojení s novými rodinami, které hledají někoho jako jste vy.
Portál NoveChuvy.cz je ideálním místem pro vás. Ale je důležité mít na paměti bezpečnost během celého procesu hledání perfektní práce.

Při počátečním kontaktu s rodinami mějte na paměti, že u rodičů neprovádíme kontroly spolehlivosti, proto vždy komunikujte prostřednictvím chatu na webu NoveChuvy.cz a nikdy neuvádějte své příjmení, osobní e-mailovou adresu, adresu domů, telefonní číslo, místo práce nebo jiné identifikační údaje. Přestaňte komunikovat s kýmkoli, kdo na vás tlačí, aby získal osobní nebo finanční informace, a okamžitě nás informujte.

Jakmile se spojíte s rodinou, která vypadá, že by mohla být pro vás vhodná, přijměte preventivní opatření včetně následujících, která vás ochrání a pomohou vám udělat bezpečná rozhodnutí.

Osobní bezpečnost: Jak zůstat v bezpečí během pohovoru a při práci

Připravte se na pohovor

Každá nabídka práce na portálu NoveChuvy.cz je jiná, protože každá rodina má jiné potřeby a očekávání. Před rozhovorem s rodiči si promyslete úkoly a povinnosti, které souvisí s hlídáním. Stanovte si své limity, předem určete své hranice a nedělejte kompromisy ohledně žádných povinností, které nechcete dělat. Pokud máte pocit, že by vás rodina mohla žádat příliš mnoho, vždy si můžete najít jinou práci, která bude lépe odpovídat vašim představám.

Během procesu hledání práce používejte svou intuici

Než se osobně setkáte s rodinou, domluvte se s ní na telefonickém rozhovoru.
Pokud si po telefonickém rozhovoru nemyslíte, že byste měla pracovat pro tuto rodinu, můžete jinou rodinu hledat dál.
Pokud ale první rozhovor proběhne dobře, můžete si domluvit podrobnější rozhovor v kavárně, parku nebo na jiném veřejném místě s dalšími lidmi v okolí.

Vždy si zajistěte vlastní dopravu a řekněte někomu z rodiny nebo známému, kam jedete a kdy se vrátíte. A pokud vás rodič chce najmout, aniž byste se nejprve setkali, zdvořile odmítněte - to je výstraha.

V práci bezpečně

Než nastoupíte do nové práce, řekněte o tom svým přátelům a rodině. Nezapomeňte se podělit o to, kde budete pracovat, jaká je vaše pracovní doba a jak se s vámi mohou spojit, pokud se něco přihodí. Pamatujete si seznam hranic, které jste si vytvořili před pohovorem? Mějte je na paměti.

Držte se svých limitů. Pokud vás rodič požádá, abyste udělali něco, co vám bude nepříjemné, zdvořile mu připomeňte diskusi, kterou jste vedli během pohovoru. "Promiňte, ale, nemohu připravit "např. konkrétní jídlo s oříšky" pro Aničku kvůli mé silné alergii na ořechy."

Zapamatujte si: „Zdá se to být až příliš dobré, než aby to byla pravda ...“

Znáte to přísloví. Pokud rodiče nebo do zveřejnění práce dávají extravagantní sliby ohledně plateb nebo hodin, buďte opatrní. Prostě není mnoho legitimních pracovních míst nabízejících 500 Kč za hodinu, plus vaše vlastní výdaje.

Kybernetická bezpečnost: Jak se chránit před online podvody

Pokud trávíte nějaký čas online, pravděpodobně jste narazili na nějaký internetový podvod.

Přečtěte si následující tipy a varovné signály a dejte nám okamžitě vědět, pokud narazíte na něco, co vyvolává podezření na podvod, abychom mohli podniknout příslušné kroky.

Nejdříve komunikujte prostřednictvím chatu na portálu NoveChuvy.cz, pak prostřednictvím svého osobního e-mailu, telefonické textové zprávy nebo hovoru.

Udržováním komunikace na portálu NoveChuvy.cz můžete těžit z naší technologie, která skenuje zprávy, hledá jazyk a znaky spojené s běžnými podvody, abychom je mohli zachytit, než se k vám dostanou. Používání našeho systému také brání členům v používání vašeho osobního e-mailu pro cokoli jiného, než je projednávání práce a vzdělávání přes portál NoveChuvy.cz (například spam).


Rozpoznejte běžné podvody

"Chci vám zaplatit předem."

Žádný legitimní zaměstnavatel vám nebude chtít platit za práci, kterou jste dosud neodvedli!

"Můžete pracovat z domova na počítači."

Pokud narazíte na příspěvek o práci "pracujte z domova na počítači“, ihned toto nahlaste. Portál NoveChuvy je web pro rodiny s dětmi, kde najdou péči o děti, nikoli místo pro reklamu, která se netýká výchovy a péče o děti všeobecně..

"Rychle zbohatněte!"

Hledáte novou práci, nevyhráváte v loterii.

"Prosím, kontaktujte mě ihned e-mailem nebo textovou zprávou."

Pro vaši vlastní bezpečnosti sledujeme všechny zprávy odesílané prostřednictvím NoveChuvy.cz kvůli výše uvedeným podvodům.
Podvodníci to vědí, takže každý, kdo vás vyzve, abyste je okamžitě kontaktovali mimo web a prodiskutovali podrobnosti práce, může být sporný.

Jakmile se spojíte přes chat na portálu NoveChuvy.cz s rodinou, kterou vnímáte pozitivně, můžete s ní zahájit komunikaci přímo e-mailem, textovou zprávou nebo telefonickým hovorem.

Sečteno a podtrženo: Nahlaste vše, co se zdá neobvyklé.

Na první místo klademe bezpečnost a zabezpečení každého v komunitě NoveChuvy.cz. Neváhejte nahlásit jakékoli e-maily nebo nabídky práce, které se vám zdají podezřelé Je to nejlepší způsob, jak sdělit vaše zkušenosti a udržet naši komunitu v bezpečí.

S vaší pomocí dokážeme udělat ještě víc.

Vaše NoveChuvy.cz

Přehled článků

Výchova a péče o dítě

Žárlivost jako příčina nevysvětlitelného chování

Jak na vzdorovité děti každého věku?

Vlivy na dítě

Tchýně se mi plete do výchovy

Zdraví dítěte

Volný čas a aktivity

Nestandartní situace

Ostatní

Blog pro chůvy

Nastavení profilu

Užitečné rady od pohovoru až po zaplacení

Hodnocení a reference

Bezpečnost a možnosti ověření identity

Kurzy a zkoušky