Pracovněprávní vztah a daně

NoveChuvy_Kurzy pro chůvy.JPG
NoveChuvy_Kurzy pro chůvy.JPG (148.19 KiB) Zobrazeno 16 x

Příjmy z příležitostných činností jsou do zákonného limitu 30 000 Kč pro rok 2020 od daně z příjmu fyzických osob osvobozeny.

Kdy se však jedná o příležitostný příjem? Jaké jsou daňové povinnosti při překročení limitu?


Podívejme se na praktické příklady ZDE.
Uživatelé portálu NoveChuvy.cz nejsou zaměstnanci společnosti s výjimkou možnosti zaměstnání přes agenturu NOVÁ CHŮVA, proto by chůva měla příjem ze zaměstnání nalezených na portále NovaChůva.cz zdanit samostatně, pokud se vás netýká příležitostný příjem.

Jako certifikovaná chůva budete moci pečovat o děti samostatně jako OSVČ, otevřít soukromé zařízení péče o děti nebo dětskou skupinu, nebo v podobném zařízení pracovat. Proto je dobré znát alespoň základní práva a povinnosti zaměstnavatele i zaměstnance plynoucí z pracovněprávního vztahu a mít po- vědomí o druzích pracovněprávních vztahů. Pracovněprávní vztahy upravuje především zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce. Pracovněprávním vztahem může být pracovní poměr nebo právní vztah založený na základě dohody o práci konané mimo pracovní poměr (dohoda o pracovní činnosti – DPČ, dohoda o provedení práce – DPP).
Portál NoveChuvy.cz neposkytuje uživatelům rady ohledně jejich daňových povinností a záležitostí, ale doporučuje školení o pracovněprávních vztazích na jednodenním kurzu pro chůvy ZDE.
Nebo vám doporučujeme vyhledat profesionální daňové poradenství ohledně otázek ohledně daně z příjmu fyzických osob. Bližší informace o daních najdete také na stránkách Finanční správy.


Vaše NoveChuvy.cz

Přehled článků

Výchova a péče o dítě

Žárlivost jako příčina nevysvětlitelného chování

Jak na vzdorovité děti každého věku?

Vlivy na dítě

Tchýně se mi plete do výchovy

Zdraví dítěte

Volný čas a aktivity

Nestandartní situace

Ostatní

Blog pro chůvy

Nastavení profilu

Užitečné rady od pohovoru až po zaplacení

Hodnocení a reference

Bezpečnost a možnosti ověření identity

Kurzy a zkoušky