Jsem z té jeho puberty bezradná

NoveChuvy_Vzdor pubertaka.JPG
NoveChuvy_Vzdor pubertaka.JPG (94.84 KiB) Zobrazeno 11 x

Znáte to. Snažíte se dítěti dobře poradit, vybavit ho do života tím nejlepším, co mu můžete dát a ono nejeví zájem o Vaše dobře míněné rady a výchovu. Dnes se podíváme, jak na vzdorovité děti každého věku

Na dotazy odpovídá PhDr. Ĺubica KurucováMůj syn je v deváté třídě a začíná mi dělat starosti. Momentálně je velmi důležité, aby se učil na přijímačky a měl ve škole dobré výsledky. Ale kdykoliv přijdu k němu do pokoje, nedělá nic, jen cvaká něco na iPadu a je úplně mimo. Vůbec neví, co mu říkám. Je to jeho metoda vzdoru. Taky jsem z jeho FB zjistila, že asi chodí za školu, protože v době vyučování si dával na ,,zeď“ fotku z jedné restaurace. Asi bych měla nějak zakročit, ale nevím, jak, abych neudělala víc škody než užitku. Jsem z té jeho puberty trochu bezradná.

Milá maminko, chápu Vaše starosti. Je evidentní, že Váš syn není studijní typ. Nevím, jaké máte společně plány při volbě dalšího vzdělávání syna. Moje rada je sednout si v klidu se synem a pohovořit si s ním. Dále zjistit jeho zaměření /koníčky, zájem, inspirace kamarády apod./ a navštívit při dnech otevřených dveří společně školu, kterou on sám chce případně dále studovat, aby měl motivaci. Váš syn není motivovaný. Je mu to úplně jedno a značně se nudí. Nadávky a výhrůžky typu „co z tebe bude?!“ nezaberou. Pokuste se zaujmout stanovisko kamarádského rádce a chápajícího rodiče. Pokud mu naznačíte, že máte přehled o jeho mimoškolní aktivitě, tak se snažte, aby to nevyznělo, že ho sledujete. Požádejte o konzultaci výchovnou poradkyni ve škole – určitě Vám pomůže hledat možnosti dalšího vzdělávání pro Vašeho syna. Určitě víte, že toto období vzdoru je pro něho také nelehké, tak musíte věřit, že to přejde. Nevím, zda vychováváte syna sama, ale pokud je přítomen ve výchově také tatínek, tak mužskou autoritou a pohovory se synem Vám může pomoci s aktuálními výchovnými problémy. Držím Vám palce.

A jaké máte Vy zkušenosti? Poraďte a připojte se do diskuze. Klikněte ZDE - DISKUZNÍ FÓRUM.

Přehled článků

Výchova a péče o dítě

Žárlivost jako příčina nevysvětlitelného chování

Jak na vzdorovité děti každého věku?

Vlivy na dítě

Tchýně se mi plete do výchovy

Zdraví dítěte

Volný čas a aktivity

Nestandartní situace

Ostatní

Blog pro chůvy

Nastavení profilu

Užitečné rady od pohovoru až po zaplacení

Hodnocení a reference

Bezpečnost a možnosti ověření identity

Kurzy a zkoušky