Tchýně se mi plete do výchovy

NovéChůvy_Tchýně se mi plete do výchovy.JPG
NovéChůvy_Tchýně se mi plete do výchovy.JPG (81.87 KiB) Zobrazeno 12 x

Znáte to, děti Vás ráno vytáhnou z postele ještě za tmy, hned si chtějí hrát, uvařit kakao, zakousnout se do koláče, pustit pohádku. Vy byste ale tak rádi zase zavřeli oči a ještě hodinku dvě pěkně chrupali. S dětmi si zkrátka každý den užíváme spoustu radostí. Často nás ale zaskočí problémy, se kterými si sami nedokážeme poradit. Obracet se na babičky a maminky je ale často kontraproduktivní, protože přístup k dětem, výživová doporučení a další se s lety dost zásadně změnily. Pokud tedy i Vás něco trápí, oslovte raději naši poradnu.
Pomůžeme Vám, poradíme, doporučíme.
Na dotazy odpovídá PhDr. Ĺubica Kurucová| www.novechuvy.cz


Dobrý den, možná se někomu bude moje trápení zdát hloupé, ale já už nevím, co dělat.
Moje tchýně se mi totiž plete do výchovy dětí. Pokaždé, když je u nás, ohrnuje nos nad vším, co dělám. Kroutí hlavou a mumlá si, že ona by to takhle tedy neudělala. Třeba se jí nelíbí, že náš rok a půl starý chlapeček má pořád dudlík. Nebo jí vadí, že ho pořád kojím. To prý by za jejích dob bylo nemyslitelné.
Navíc když Pepíka hlídá, cpe mu pořád piškoty a sladkosti, i když jsme ji několikrát prosili, aby to nedělala.
Bojím se s ní pustit do hádky, manžel se mě taky nezastane, říká, ať si to s ní vyřídím sama. Chci, abychom měli v rodině pěkné vztahy a hlavně, aby byl v pohodě Pepík.
Když mu tchýně pořád bere dudlík a snaží se mu dávat lahev se sunarem, tak jenom řve. Dost mě to trápí, ale vážně ji nechci urazit
.


Věčný problém – tchýně a jejich rady. Milá maminko, doporučuji Vám, když přijede Vaše tchýně, najděte si čas, když Pepíček spinká, udělejte paní tchýni kafíčko a společně si sedněte a asertivně jí řekněte, že výchova je věcí rodičů a rozmazlování věcí babiček, takže pokud chce své vnoučátko rozmazlovat, tak se dohodněte na pravidlech. Např. pravidelně s ním může na procházky, pohrát si s chlapečkem apod., ale do výchovy Vám nebude zasahovat. Ona si již své mateřské povinnosti splnila a musí se přeorientovat na péči babičky. Bohužel, jak jsem již napsala, musíte problém pojmenovat a nastavit si pravidla, protože problémy se s komunikací budou stupňovat. Paní tchýně se může urazit a bouchnout dveřmi, ale pokud o svého vnoučka má zájem, tak se vrátí a přijme Vámi stanovená pravidla.

Přehled článků

Výchova a péče o dítě

Žárlivost jako příčina nevysvětlitelného chování

Jak na vzdorovité děti každého věku?

Vlivy na dítě

Tchýně se mi plete do výchovy

Zdraví dítěte

Volný čas a aktivity

Nestandartní situace

Ostatní

Blog pro chůvy

Nastavení profilu

Užitečné rady od pohovoru až po zaplacení

Hodnocení a reference

Bezpečnost a možnosti ověření identity

Kurzy a zkoušky